کم باکس دوربین مداربسته

هیچ محصولی یافت نشد.

کم باکس دوربین مداربسته یک جعبه پلاستیکی شبیه به تابلو و جعبه برق می‌باشد که به شکل مربع، مستطیل و یا دیگر طرح های هندسی خاص تولید شده و از این محصول برای قرار دادن اتصالات دوربین مداربسته و آداپتور استفاده می‌شود. قرار دادن دوربین داخل کم باکس باعث عایق شدن آن در محل نصب شده و این کار باعث محافظت از دوربین و افزایش طول عمر آن خواهد شد درنتیجه کمباکس از آسیب رسیدن به دوربین جلوگیری می‌کند. در ادامه قصد داریم با کمباکس یا جعبه محافظ دوربین مداربسته و کاربرد آن آشنا شویم.

جعبه محافظ دوربین مدار بسته

ابعاد کم باکس

ابعاد این جعبه تقسیم دوربین مدار بسته حدوداً 1515 سانتی‌متر با عمق 6 سانتی‌متر است؛ البته این محصول در ابعاد 13 در 13 نیز تولید شده است. این ابعاد مناسب هر نوع دوربین، آداپتور و دو شاخه است. علاوه‌بر قرار گرفتن اتصالات دوربین مداربسته و آداپتور داخل کم‌باکس این محصول یک باکس دوربین مداربسته است تا بتوان دوربین مداربسته را بر روی سطوح فلزی نیز نصب کرد و بدین ترتیب پایه دوربین در تماس مستقیم با قسمت‌های فلزی محل نصب قرار نمی‌گیرد و تصاویر گرفته شده بدون نویز خواهد بود.

ابعاد کم باکس
15×15
14×14 لولادار
13×13

یکی از سهولت‌های استفاده از کم باکس 14*14 لولادار این است که برای تعمیر و سیم کشی آداپتور و دیگر لوازم لازم نیست دوربین را جداکیند فقط کافیست پیچ هارا باز کرده و در آن را بچرخانید.

ساختار کمباکس

کم باکس دوربین مداربسته از دو قسمت کفه و رویه(درب) تشکیل شده است. در هنگام نصب، ابتدا کفه بر روی دیوار و یا زیر کار نصب می‌شود و بخش درب و رویه بر روی آن قرار می‌گیرد. قسمت رویه قابلیت باز و بسته شدن و همچنین دسترسی به کفه را دارد. همچنین بر روی درب کم باکس و یا بخش رویه آن یک سوراخ تعبیه می‌شود، این سوراخ برای عبور کابل‌های برق و تصویر ایجاد می‌شود. برای آنکه سیم و کابل‌ها در راه رسیدن به دوربین دچار خرابی و مشکلات نشوند بهتر است تا از بست کابل دیواری استفاده نمایید.

باکس فلزی دوربین مداربسته

ویژگی‌های کم باکس

قسمت‌هایی بر روی باکس تقسیم دوربین مدار بسته تعبیه شده است تا سیم‌ها از این قسمت به دوربین متصل شوند. سیم و کابل‌ها معمولاً از قسمت پشت کم باکس و یا از بغل آن وارد باکس شده و به آن وصل می‌شوند تا هیچ سیمی در معرض دید قرار نگیرد و خطر آسیب دیدن در اثر باران و یا قطع شدن وجود نداشته باشد.
این جعبه تقسیم شکل هندسی خاص و نیز مقاومت بالایی در برابر آسیب‌ها و خطرات دارد و ضد آفتاب است؛ به همین دلیل در برابر پوسیدگی و آفتاب سوختگی مقاومت است. کم باکس دوربین مدار بسته دارای IP65 و نیز استاندارد IK10 بوده و می‌توان این محصول را در فضای بسته و یا در فضای باز نصب کرد و مورداستفاده قرار داد. ضخامت جعبه تقسیم دوربین مدار بسته در قسمت نصب پیچ‌های دوربین 5 میلی‌متر است و قسمت پشت آن 10 میلی‌متر است.

لوازم جانبی کم باکس

لوازم جانبی این محصول شامل 7 عدد پیچ موردنیاز برای نصب است که در داخل هر جعبه قرار داده شده و همچنین دارای یک کاغذ شابلون است تا محل سوراخ‌های دیوار به وسیله آن مشخص شود و در زمان سوراخ‌کاری و نصب باکس مشکلی برای تطبیق سوراخ پیش نیاید و این امر به سهولت صورت بگیرد. برای نصب دوربین مداربسته به پایه و یا محل قرارگیری منبع تغذیه و نیز فیش تغذیه نیاز است.

باکس دوربین مدار بسته

مقایسه کم باکس و جعبه تقسیم برق

بدنه کم باکس پایه دوربین بسیار ضخیم‌تر از جعبه تقسیم برق و جنس آن مقاوم‌تر است. شکل هندسی جعبه تقسیم دوربین مداربسته علاوه بر ایجاد زیبایی باعث افزایش استحکام جعبه نیز می‌شود. سوراخ‌های آن، برای خارج کردن کابل‌های دوربین مداربسته تعبیه شده است و باعث ایجاد ترک در بدنه آن نمی‌شود.