شینه مسی ارت

جدول محصول شینه مسی ارت

نام محصول
قیمت
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید

شینه مسی ارت دارها بیشتر برای اتصال سیم‌های نول و ارت به کار می‌روند. می‌توان به جای استفاده از تعداد زیادی ترمینال ریلی، از شینه‌ها استفاده کرد که این کار باعث افزایش قابل توجه فضای داخلی تابلو می‌شود.

سایز بندی شینه مسی ارت

سایز‌بندی شینه‌ها از 4 پیچ شروع شده و تا 12 پیچ ادامه پیدا می‌کند که با توجه به نیاز مصرفی‌مان، شینه مناسب را انتخاب می‌کنیم. 

خصوصیات شمش مسی ارت

تعویض راحت شینه‌های معیوب و خراب شده، یکی از مهم‌ترین خصوصیات جذاب محصول شینه می‌باشد که از صرف زمان زیاد جلوگیری می‌کند.

شینه‌های مسی ارت، ساخته شده از یک تسمه مسی به عرض 15 میلیمتر و ضخامت 3 میلی‌متر می‌باشند که وظیفه آن‌ها، انتقال جریان‌های الکتریکی به انشعابات مرتبط می‌باشد.

با توجه به ابعاد و ضخامت شینه مسی ارت، می‌تواند تا ۱۷۰ آمپر را انتقال دهد که می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب به عنوان ارت اصلی باشد.

برخی از ویژگی های این محصول عبارتند از:

  • انشعاب گرفتن تنها با باز و بست  پیچ‌های سطح شینه
  • بهبود انتقال جریان الکتریکی
  • تعویض راحت تر نسبت به کابل
  • جلوه زیبا در نتیجه نهایی کار
  • برخورداری از استحکام بسیار بالا

در شینه ارت مسی دو پایه طراحی شده است که باعث می‌شود، شینه ارت بدون استفاده از مقره بر روی تابلو نصب گردد. بنابراین این محصول کاملا به بدنه تابلو اتصال پیدا می‌کند.

کاربرد شینه مسی ارت

از این محصول در تابلو‌های برق صنعتی و خانگی استفاده می‌شود. با اتصال این محصول به بدنه تابلو‌های برق، میتوان از برقدار شدن بدنه فلزی تابلو‌برق جلوگیری کرد.

همچنین انتقال برق بدنه به ارت اصلی از خطر برق گرفتگی افراد نیز پیشگیری می‌شود.

نصب شمش مسی ارت

رعایت فاصله بین دو شینه(حداقل 10 سانتی‌متر) و عایق‌سازی شینه‌ها با استفاده از وارنیش حرارتی، از جمله نکات مهم امنیتی استفاده از محصول شینه مسی ارت می‌باشند.

معمولا در تابلوهای برق صنعتی از شینه ارت و نول برای گرفتن انشعابات داخل تابلو برق و یا انشعابات مصرف کنندگان استفاده می‌شود.

تفاوت شینه مسی نول با شینه مسی ارت

شینه مسی نول بر خلاف محصول نوع ارت، به صورت یک قطعه مس صاف می‌باشد که در ابتدا و انتهای آن، سوراخی وجود دارد که محل اتصال آن به مقره داخل تابلو است.

انواع شینه مسی ارت

شینه‌های ارت به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • روکش دار یا فانتزی
  • بدون روکش

تفاوت این دو شینه مسی ارت، در استفاده می‌باشد. برای جریان‌های بالا، معمولا از شینه مسی ارت بدون روکش استفاده می‌شود تا جریان با مقاومت کمتری انتقال یابد. اما در جریان‌های پایین، از شینه مسی ارت فانتزی یا روکش‌دار استفاده می‌گردد.

خرید شمش مسی ارت

جهت خرید انواع شینه مسی اعم از شینه مسی ارت در سایز‌های ۴ تا ۱۲ پیچ و در دو نوع روکش‌دار و بدون روکش، با کارشناس فروش الکترو‌کارن در تماس باشید.