گلند ضد انفجار آرموردار و ساده

گلند ضد انفجار آرموردار

در سیستم‌های برق‌رسانی، از ابزار مختلفی استفاده می‌شود. نحوه تقسیم سیستم الکتریسیته به گونه‌ای است که معمولا با استفاده از یک ورودی، به ساختمان وارد می‌شود. این ورودی، معمولا به تابلو برق وصل می‌شود. سپس کابل‌های مختلف، با از تابلو برق، نیروی الکتریسیته را به بقیه‌ی قسمت‌های مورد نیاز ساختمان انتقال می‌دهند. با توجه به این که اتصال خالی کابل به تابلو ممکن است سبب آسیب به کابل شود، در انتهای کابل، از قطعه‌ای استفاده می‌شود که از خم شدن آن جلوگیری می‌کند تا به آن آسیبی وارد نشود. این قطعه، گلند کابل نام دارد.

گلند کابل ضد انفجار

آتش‌سوزی، یکی از اتفاقاتی است که هم احتمال زیادی دارد در سیستم‌های برق‌کشی صنعتی به وجود بیاید و هم وقوع آن می‌تواند ضررهای مالی و جانی زیادی به همراه داشته باشد. استفاده از گلند ضد انفجار سبب می‌شود تا آب‌بندی و درجه حفاظت تابلو افزایش یابد. این نوع از گلندها، در برابر انفجار و آتش‌سوزی مقاومت دارند و معمولا در زون‌های ۰-۱-۲ مورد استفاده هستند.

انواع گلند ضد انفجار

گلند ضد انفجار، به دو نوع کلی ساده و آرموردار تقسیم می‌شود.

گلند آرموردار

نوعی از کابل وجود دارد که به کابل‌های آرموردار معروف است. این نوع از کابل‌ها، یک لایه محافظ از جنس فلز روی خود دارند که از ورود فشار به کابل ممانعت می‌کند. گلند ضد انفجار آرموردار، برای سوار شدن روی این نوع از کابل‌ها طراحی شده است. این دسته از گلندها، گلند ضد انفجار با پایه‌های بلند هستند که متعلقات اضافی در قسمت میانی خود دارند. این متعلقات، قسمت آرمور کابل را مهار کرده و از وارد شدن فشار به آن، جلوگیری می‌کنند.

گلند ساده

این دسته، بر خلاف انواع آرموردار، گلندهای با پایه‌ی کوتاهی هستند که روی کابل‌های ساده سوار می‌شوند. این گلندها، با مهار کردن کابل، آن را در مسیر درست هدایت می‌کنند.

برای خرید گلند ضد انفجار می‌توانید سری به وبسایت الکتروکارن بزنید. همچنین برای بررسی انواع گلند ضد انفجار و دریافت مشاوره خرید، می‌توانید به فروشگاه ما در خیابان لاله‌زار مراجعه کنید.