شمش فانتزی

جدول محصول شمش فانتزی ارت

نام محصول
قیمت
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید

جدول محصول شمش فانتزی نول

نام محصول
قیمت
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید

شمش فانتزی چیست؟

به ابزا‌ر‌هایی که از جنس هادی مس و بدنه‌ای پلاستیکی هستند و شکلی شبیه به مستطیل دارند شمش فانتزی و یا شینه فانتزی می‌گویند. از این تجهیزات برای هدایت جریان الکتریکی به قطعات محتلف در تابلو برق‌ها استفاده می‌شود.

شینه فانتزی

شینه‌ها که دارای انواع مختلفی چون شینه مسی ، آلومینیومی و برنجی هستند در انتقال برق درون تابلو برق‌ ها نقش بسزایی دارند و باعث انشعاب هدفمند و اصولی می‌شوند.

گاهی اوقات انشعاب گیری از سیستم ‌های خانگی صورت می‌گیرد و در دیگر مواقع که به انشعاب گیری گسترده‌ای احتیاج است از شینه فانتزی ها به راحتی می‌توان استفاده نمود.

مزیت شمش فانتزی

از سیم‌ها و کابل‌ها برای توزیع نول یا ارت در تابلو برق ها و دیگر تجهیزات برقی می‌توان  استفاده نمود  ولی استفاده از شمش به جای سیم و کابل مزیت‌هایی را در پی دارد که در ادامه به‌ آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • انشعاب گیری آسان و راحت
  • استحکام و تحمل دمایی بالا
  • سبب ایجاد نطم در تابلو برق 
  • تعویض آسان‌ آن‌‌‌‌ها نسبت به سیم و کابل‌های برق
  • نصبشان راحت و ایمن است و با کمترین هزینه انجام می‌شود.
  • جریان الکتریکی را به بهترین حالت و پایداری هدایت می‌کنند.

انواع شینه فانتزی

شینه فانتزی دارای دو نوع شمش فانتزی نول و شمش فانتزی ارت می‌باشد که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی  و خصوصیات خاصی می‌باشد.

تفاوت شمش فانتزی با شینه مسی

شمش‌های فانتزی در مقایسه با شمش های مسی دارای ساختار ساده ای در نصب هستند. به اینگونه که به وسیله یک سیم چین عایق پلاستیکی سیم را جدا کرده و درون حلقه پیچ قرار می‌دهند و با سفت کردن پیچ سیم در جای خود ثابت می‌شود. البته برای آسانتر شدن نصب هم می‌توان از سرسیم سوزنی استفاده نمود. برای نصب شینه‌های مسی باید از سرسیم‌ها و یا کابلشو‌هایی حلقوی هستند و از پیچ خارج نمی‌شوند، استفاده کرد.

همچنین شینه فانتزی با مسی در پوشش دارای تفاوت می‌باشند به طوری که شینه‌های فانتزی از جنس پلاستیک و یا عایق دار و دارای امنیت بالایی هستند. ولی آن دیگری از جنس مس و بدون عایق می‌باشند.

قیمت شمش فانتزی

این شینه‌ها برعکس مدل مسی‌ای که دارند مانند نامشان از ظاهر خوب و فانتزی برخوردار هستند ولی قیمت شینه فانتزی همچنان پایین تر می‌باشد. برای تعیین قیمت این شینه به نوع آن دقت می‌کنند. شما می‌توانید برای خرید شینه فانتزی به سایت الکتروکارن مراجعه نمایید.