بست کابل دیواری عایق دار

جدول محصول بست کابل دیواری عایق دار

نام محصول
جنس
سایز
قیمت
پلاستیک
8 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
10 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
12 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
15 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
18 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
20 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
22 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
25 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
28 میلی متر
تماس بگیرید
پلاستیک
32 میلی متر
تماس بگیرید

بست کابل دیواری عایق دار

بست کابل دیواری عایق‌دار چیست؟

از انواع بست کابل برای اتصال سیم‌ها، لوله‌ها و کابل‌ها به دیوار یا سقف استفاده می‌شود که علاوه بر اتصال امنیت آن‌ها را افزایش و از وارد شدن آسیب به کابل جلوگیری می‌کند. مهمترین خاصیت و ویژگی این بست‌ها عایق دار بودن آن‌ها می‌باشد.

بست کابل دیواری، یکی از انواع این بست‌ها است که استفاده‌ی زیادی در زمینه‌های صنعتی دارد. از این نوع بست، به عنوان بست لوله شلاقی فلزی نیز استفاده می‌شود.

کاربرد بست کابل دیواری عایق‌دار

به طور کلی در هر جایی که نیاز به محافظت بالاتری داریم، مثلا در هنگام کار با کابل‌ها، توصیه می‌شود از این نوع بست‌ عایق دار استفاده کنید. علاوه بر محافظت بیشتر و افزایش ایمنی، استفاده از این مدل بست باعث می‌شود تا کابل از آسیب‌هایی مانند زخمی شدن در امان باشد. همچنین این بست‌‌ها جلوی لرزش‌های زیاد لوله و تجهیزات را گرفته و باعث افزایش طول عمر قطعات می‌شوند.

استفاده از این بست‌ها، در صنایع خودروسازی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، نصب انواع لوله‌های برق، آب و گاز، و سیستم‌های مانیتورینگ و کنترل مدار بسته، رایج است.

جنس و نصب بست دیواری عایقدار

این بست‌های عایقدار از جنس فلز گالوانیزه و با روکشی پلاستیکی می‌باشند که باعث افزایش مقاومت این بست‌های گالوانیزه در برابر زطوبت، دما و سایر عوامل محیطی می‌شود.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این بست دکابل دیواری عایق دار نصب سریع و آسانش می‌باشد که به راحتی و توسط یک پیچ به دیوار یا سقف متصل می‌شوند. در صورتی که قصد استفاده از این بست کابل دیواری را دارید ابتدا باید دیوار را سوراخ کرده سپس به کمک رولپلاک و پیچ بست کابل دیواری عایقدار را نصب نمایید.

تفاوت بست عایق دار با بست های معمولی

همانطور که می‌دانید مقاومت انواع بست کابل فلزی از بست‌هایی با جنس پلاستیک بیشتر است و در صورت وجود لوله‌هایی با وزن بیشتر کاربرد دارند. ولی استفاده از آن‌ها در محیط‌ باز و آب و هوای مرطوب بسیار دشوار است. بنابراین وجود روکش پلاستیکی برروی این بست‌های فلزی باعث می‌شود تا مقاومت خوبی در برابر رطوبت و استحکام بالایی داشته باشند.

ویژگی های بست کابل دیواری عایق دار

این بست‌ها به دلیل ویژگی‌ها و مزایایی که دارند بسیار در صنایع مختلف کاربرد دارند حال می‌خواهیم تعدادی از این ویژگی‌ها را نام ببریم:

  • وزن پایین
  • طول عمر زیاد
  • نصب آسان و راحت
  • مقاومت در برابر دمای بالا
  • استحکام بالا و توان تحمل وزن زیاد
  • مقاومت در برابر رطوبت و سایر عوامل محیطی

انواع بست کابل دیواری عایق دار

بست‌های مختلف، مانند بست چنگالی یا بست ریلی ، در اندازه‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از این بست‌ها، برای کاربردهای خاصی مناسب هستند. یکی از عوامل مهمی که در انتخاب این محصولات باید مد نظر قرار دهید، قطر دهانه‌ی این بست‌ها است که باید با کابلی که روی آن سوار می‌شود، سازگار باشد. در جدول زیر، انواع اندازه‌هایی که این محصول در فروشگاه ما عرضه می‌شود، مشاهده می‌کنید.