ریل مینیاتوری

هیچ محصولی یافت نشد.

الکتروکارن به دلیل دارا بودن دستگاه تولید ریل مینیاتوری و توانایی تولید انواع آن ها به روش رول فرمینگ ، قابلیت تولید ریل های مینیاتوری را در انواع مدل ها و سایز های مختلف دارد.
این ریل ها در دو مدل دارای سوراخ کاری و بدون سوراخ کاری قابل تولید می باشند.

طول : 10 سانتی متر تا 6 متر
ضخامت : 0.6 میلی متر / 0.8 میلی متر / 1 میلی متر
نوع : گالوانیزه / ورق روغنی با آبکاری گالوانیزه
قابل تولید در دو مدل دارای سوراخ کاری و بدون سوراخ کاری

ریل مینیاتوری چیست؟

برای قرار دادن و مونتاژ انواع تجهیزات مختلف برقی مانند فیوز، رله، ترمینال‌های ورودی/خروجی و… درون تابلو برق پلاستیکی از ریل بست چنگالی به نام ریل مینیاتوری استفاده می‌کنند. البته نا گفته نمایند که به این ریل‌های مینیاتوری ریل تابلویی نیز گفته می‌شود. برخی از آن ها به صورت سوراخ کاری شده و برخی دیگر بدون سوراخکاری می باشند. قدرت و استحکام آن ها به خصوص در مواردی با ضخامت بیشتر، بالا می باشد.
همچنین برای ثابت نگه داشتن تجهیزات برقی درون فیوز و جعبه تقسیم نیز از ریل‌ها استفاده می شود. ریل های مینیاتوری در انواع و سایز های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند.

کاربرد ریل فیوز مینیاتوری

همانطور که گفته شد این ریل‌ها را می‌توانید با ضخامت دلخواه در بازار بیابید و در صنعت برق و یا تابلو‌های برق برای ثابت نگه داشتن و جلوگیری از لغزش و تکان تجهیزات، سیم و کابل‌ها استفاده نمایید. استفاده از این ریل‌ها به این گونه است که ریل‌های مینیاتوری روی سطح مورد نظرتان نصب شده و دیگر تجهیزات الکتریکی مانند کلید‌ها، تایمر، کنتاکتور و … برروی آن قرار می‌گیرند.

انواع ریل مینیاتوری

ریل های مینیاتوری را از لحاظ شکل ظاهری به دسته C شکل و U شکل تقسیم می‌کنند که هر یک از آن‌ها دارای دو نوع سوراخ کاری شده یا بدون سوراخ هستند:

ریل مینیاتوری C شکل : دارای دو نوع عمق زیاد 2 سانتی‌متری و دارای عمق کم 1 سانتی‌متری می‌باشد.

ریل مینیاتوری U شکل: استفاده از این مدل ریل مینیاتوری دیگر مرسوم نیست.

نوع سوراخ دار یا بدون سوراخ: درصورت وصل ریل به سطح مورد نظر توسط جوش نوع بدون سوراخ آن را امتحان نمایید. و درصورت اتصال توسط پیچ و مهره نوع نوع سوراخ دار آن را. در این صورت هنگام نصب ریل در محل دلخواه راحت تر خواهید بود و ضمنا منافذ خالی و سوراخ های موجود روی ریل، دست و پای شما را جهت قرار دادن نقطه جوش در نقطه و محل دلخواهتان نخواهد بست.اما از نظر کیفیت و سایر موارد جز نصب، هیچ تفاوتی بین این دو مدل سوراخ کاری شده و بدون سوراخ کاری وجود ندارد.

ویژگی های ریل مینیاتوری

  • دارای وزنی کم و سبک
  • استحکام و پایداری مکانیکی بالا
  • دارای طراحی‌های مختلف U شکل و C شکل
  • ابعاد و اندازه‌های متنوع: این محصول که با استفاده از روش رول فرمینگ تولید شده است، در هر اندازه‌ای قابلیت تولید دارد.

راهنمای خرید این محصول

شما برای داشتن بهترین خرید می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان تیم الکتروکارن بهره مند شوید. برای داشتن بهترین انتخاب متناسب با نیازتان باید توجه کنید که چه طولی از این ریل مینیاتوری برای شما مورد نیاز است.
ضخامت ریل مینیاتوری نیز از جمله پارامتر های مهم دیگر می باشد که باید به آن توجه کنید. مسلما در مدل های ضخیم تر استحکام بالاتری نیز مشاهده می شود اما شما ممکن است بنا به نیازتان بخواهید مدل کم ضخامت تر را سفارش دهید.
ضمنا همانطور که اشاره شد دو مدل از این ریل ها در فروشگاه الکتروکارن تولید می شود و به فروش می رسد. شما می توانید با توجه به نیاز خود هر کدام از موارد گالوانیزه یا ورق روغنی با آبکاری گالوانیزه را سفارش دهید.

 مزیت های ریل مینیاتوری الکتروکارن

یکی از مزیت های رقابتی ما تولید این نوع ریل ها در ابعاد وسیع و گسترده و در انواع مدل ها و سایز های مختلف می باشد.
شما می توانید دقیقا با توجه به نیازتان سفارش دهید. تیم تولید الکتروکارن با دارا بودن بهترین تجهیزات و با بهره گیری از روش رول فرمینگ وظیفه تولید محصولات مورد نظر شما با بالاترین کیفیت را در کوتاه ترین زمان ممکن بر عهده خواهد گرفت.
همانطور که می دانید یکی از قابلیت های دستگاه رول فرمینگ عدم محدودیت در اندازه و توانایی یک تکه تولید کردن است که این موضوع می تواند برای شما مفید واقع شود. در واقع دست شما برای دسترسی به محصول مورد نظرتان باز است و در این خصوص محدودیتی برای سفارش انواع ریل مینیاتوری مورد نظرتان وجود نخواهد داشت.
شما همچنین می توانید از دیگر محصولات و به خصوص ریل های الکتروکارن از جمله ریل بست کابل یا ریل بست چنگالی عایق دار نیز دیدن فرمایید.