تک فاز

هیچ محصولی یافت نشد.

پریز تک فاز چیست؟

امروزه در اکثر محیط‌ هایی که هستیم انواع پریز برق ها را مشاهده می‌کنیم که هریک از آن‌‌ها برای هدف متفاوتی نصب شده‌اند پریز‌های برق ممکن است روکار یا توکار باشند. یکی از انواع آن پریز برق تک فاز می‌باشد که در اکثر مکان‌ها بخصوص در منازل به دلیل ولتاژ کمی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. برق تک فاز دارای دو سیم با ولتاژ 220 ولت می‌باشد که نام آن دو رشته سیم متناوب و نول است.

ویژگی پریز برق تک فاز

برای انتخاب پریز برق مناسب با ویژگی‌های پروژه مد نظرتان باید درباره یکسری از نکات اطلاعات کافی داشته باشید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

جنس بدنه

همانطور که می‌دانید جنس بدنه پریز‌های تک فاز پلاستیک می‌باشد زیرا نمی‌توانند به دلیل رسانا بودن فلز از آن به عنوان پریز تک فاز استفاده نمایند. در هنگام خرید پریز تک فاز باید به جنس بدنه آن توجه نمایید زیرا درصورت مرغوب نبودن مواد اولیه برای تولید آن پس از مدتی ممکن است کیفیت خود را از دست بدهد و زرد رنگ شود.

زیبایی و ظرافت پریز تک فاز

در هنگام خرید پریز تک فاز باید به زیبایی و ظرافت آن نیز باید توجه شود زیرا درصورت استفاده از آن به صورت روکار و نداشتن گوشه‌‌هایی صاف و یکدست ممکن است جلوه زیبایی به محیط و دکوراسیون شما ندهد.

ماندگاری بالای پریز تک فاز

باید دقت نمایید که پریز تک فاز شما از مواد مرغوب و با کیفیت ساخته شده باشد تا پس از گذشت زمان طولانی رنگ خود را از دست ند‌هد و با هر ضربه کوچکی خراب نشود. پس بهتر است پریز‌های تک فاز خود را از فروشگاه‌های معتبر با ضمانت پس از فروش تهیه نمایید.

امنیت پریز تک فاز

در تجهیزات الکتریکی امنیت حرف اول را می‌زند زیرا افراد به وسیله تجهیزاتی چون پریز تک فاز، تابلو برق پلاستیکی و دیگر تجهیزات با برق سر و کار دارند و اگر در هنگام استفاده از آن از وسایل نامرغوب و ناامن استفاده شود ممکن است خطرات و خسارت‌‌های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

خرید پریز تک فاز

در آخر باید هنگام خرید این نوع پریز‌ها بسیار دقت نمایید تا سلامت خود و دیگر افرادی که با این تجهیزات سر و کار دارند به خطر نیافتد همچنین بهتر است برای خرید و مشاوره قبل از آن با تیم الکتروکارن تماس حاصل فرمایید.