ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

شمش مینیاتوری سه فاز

شینه مینیاتوری سه فاز همان طور که از نامش پیداست، بر روی مینیاتوری‌های کابل برق سوار می‌شود و دقیقا زمانی که مینیاتوری مد نظر ۳ فاز باشد از شینه مینیاتوری سه فاز استفاده می‌گردد.

در هر متر از شینه مینیاتوری سه فاز، حدودا ۱۸ کلید مینیاتوری سه فاز می‌توان نصب کرد. از موارد امنیتی این شینه سه فاز، می توان به پوسته پلاستیکی محافظ خارجی‌اش اشاره کرد که شینه را در برابر عوامل خارجی عایق‌سازی می‌کند.

تفاوت شینه مینیاتوری تک فاز و سه فاز

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های شمش مینیاتوری تک فاز و سه فاز با یکدیگر، فاصله قرار گیری باسبار‌ها می‌باشد که ذر مینیاتوری سه فاز، سه‌تا سه‌تا از هم جدا می شوند. اما در مدل تک فاز مینیاتوری، یکی یکی و به صورت منظم باسبار‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند.

همچنین عرض مینیاتوری سه فاز معمولا ۴ و نیم سانتی‌متر می‌باشد، در حال که عرض مینیاتوری تک فاز چیزی در حدود ۱ و نیم سانتی‌متر است.

مزیت استفاده از شینه مینیاتوری سه فاز

یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از شینه مینیاتور، این است که هر زمان کلیدهای مینیاتوری را با استفاده از شینه به همدیگر وصل می‌کنیم، بدون نیاز به باز کردن کلیدهای مجاور می‌توانیم یکی از کلید‌ها را جا‌به‌جا کنیم.

این امر سهولت کار را برای ایجاد تغییرات فراهم می‌کند.

شینه‌های مینیاتوری برای همه‌یتابلو‌های برق مناسب می‌باشند. در اتصال این باسبارها از هیچ گونه سرکابل و یا سر سیمی استفاده نمی‌شود و بار بر روی آن پخش شده و از آن جا توزیع می‌گردد. 

شینه می‌توانند نقش ترمینال را داشته باشند.

شینه مینیاتوری جایگزین مناسب عمل پل سازی

اصطلاح پل‌سازی در گذشته به معنای استفاده از یک انشعاب فیوز مینیاتوری برای ایجاد جریان سری دیگر اتصالات بود و این کار به شدت خطرناک و ریسک برانگیز تلقی می‌شد.

گاهی اوقات آنقدر از یک فیوز مینیاتوری انشعاب گرفته می‌شد که در مواقع کاهش و بالانس نوسانات برق، احتمال جرقه و آتش سوزی به شدت بالا می‌رفت و این کار استاندارد نبود.

حتی بعضا پیش می‌آمد که از سیم‌های سه فاز برای تقسیم جریان و ایجاد سری استفاده می‌شد که این به مراتب خطرناک‌تر بود و علاوه بر خطرات مال، جان افراد نیز به شدت در خطر می‌افتاد چرا که دما را بالاتر می‌برد.

اما با وجود شینه‌های مینیاتوری، این مشکل برطرف شد و در پی آن سهولت در انتقال جریان، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، امنیت جانی، مالی و مواردی از این قبیل به خوبی پوشش داده شد.

نصب مینیاتوری‌ها بر روی شینه مینیاتوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که باید طوری بر روی باسبار قرار بگیرند که از جایشان در اثر ارتعاشات، تکان نخورند و موارد امنیتی به حداکثر خورد برسد تا از احتمال هرگونه ریسکی، اطمینان حاصل شود. بدین منظور مینیاتوری‌ها می‌توانند به صورت مستقیم بر روی ریل‌ها سوار شوند. می‌توان بدون استفاده از پایه برای ریل‌ها، مینیاتوری‌ها را نصب کرد و یا به همراه پایه که در نوع با پایه دسترسی بهتر است. در هر حال ابتدا باید مینیاتوری‌ها را در جای خود به خوبی تثبیت کرد، تا در مقابل ارتعاشات درونی و بیرونی از شینه‌های مینیاتوری فاصله نگیرند.

خرید شینه مینیاتوری سه فاز

جهت خرید انواع شمش مینیاتوری اعم از تک فاز و سه فاز با طیف رنگی و محافظ دار و بدون محافظ آن، با کارشناس فروش شرکت الکتروکارن در تماس باشید.