ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

شاخه

شاخه برق چیست؟

همانطور که می‌دانید برق در زندگی روزمره افراد بسیار پررنگ است زیرا همه وسایل نیاز به برق دارند که یکی از اجزای مهم برای استفاده از برق شاخه می‌باشد. برای ساخت کابل سیار خارج شده از جعبه تقسیم و اتصال وسایل برقی در کارگاه‌ها، کارخانجات و دیگر صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود. برای راه اندازی از این تجهیزات باید کابل یا سیم برق را به بدنه آن متصل نمایید

ویژگی شاخه برق

جنس بدنه این تجهیزات ممکن است مانند پریز برق صنعتی از پلی‌آمید یا PVC می‌باشد، همچنین به دلیل اینکه ممکن است در مکان‌هایی یا فشار و ضربه زیاد استفاده شوند بسیار محکم و مقاوم هستند و در صورت برخورد شدید با زمین دچار شکستگ و خسارت نمی‌شوند. شاخک‌های این شاخه‌های برق از آلیاژ برنج و مغزی آن از پلیمر پلی کربنات ساخته شده‌اند که جریانی حدود 16 آمپر را تحمل می‌کنند. 

در نتیجه به دلیل جنس بدنه و مغزی آن‌ها تبادل حرارتی صورت نمی‌گیرد و اتصال و صدمه به دلیل نوسانات برق به آن‌ها منتقل نخواهد شد. این شاخه تک فاز یا سه فاز برای ثابت نگه داشتن سیم به گونه‌ای که به سرسیم‌ها در داخل بدنه فشاری وارد نشود دارای سیم گیر می‌باشد. همچنین برای حفظ ایمنی  بیشتر و جلوگیری از خطر برق گرفتگی به پلاتین ارت مجهز می‌باشد.

تفاوت شاخه برق صنعتی با خانگی

این دو محصول شاخه خانگی و شاخه برق صنعتی به دو دلیل با یکدیگر متفاوت می‌باشند که یکی از آن‌ها مقاومت بالای نوع صنعتی آن در برابر ضربه و فشار نسبت به نوع خانگی آن  و مورد دیگر این است که مدل صنعتی می‌توانند جریان برق بالاتری را نسبت به نوع خانگی عبور دهند.