مقالات

ظرفیت هر قرقره کابل چند متر است؟

ظرفیت قرقره کابل چند متر است

 کابل‌ها، از مهم‌ترین بخش‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات را تشکیل می‌دهند و از اهمیت بسزایی در تمامی صنایع برخوردار هستند. کابل‌ها از نظر تعداد رشته سیم، نوع متریال ساخت، نوع روکش و نوع کاربرد و ضخامت دارای انواع مختلفی هستند. حال سوال اینجاست که کابل ها چگونه بسته بندی و روانه بازار می‌شوند. امروزه متخصصان برای جلوگیری از شکستگی و قطعی کابل ها، آن‌ها را با قرقره مخصوص بسته بندی نموده و وارد عرصه بازار می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با پاسخ سوال هر ظرفیت قرقره کابل چند متر است ، بیشتر آشنا شوید.

قرقره کابل چیست؟

قبل از آن که به متراژ قرقره کابل بپردازیم، باید اطلاعات کاملی راجع به آن داشته باشیم. قرقره کابل، نوعی ابزار بسته بندی که سیم‌ها به صورت استوانه‌ای به دور آن پیچیده می‌شوند. قرقره‌های مخصوص حمل و بسته بندی کابل، دارای دو سطح دایره‌ای و یک قسمت استوانه‌ای شکل هستند. توجه داشته باشید که قرقره کابل ها، دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آن‌ها، مناسب حمل یک نوع کابل است.

هر قرقره کابل چند متر است؟

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد، قرقره کابل‌ها از نظر متراژ و ظرفیت دارای انواع مختلفی هستند. برخی از کابل‌های شبکه در قرقره‌هایی با متراژ 100، 250، 305، 500 و 1000 متر قرار می‌گیرند. البته برخی از دیگر از کابل‌های مخصوص برق ساختمان نیز در قرقره‌هایی با متراژ 25، 50، 150 و 200 متر بسته بندی می‌شوند. البته توجه داشته باشید که متراژ قرقره کابل برق‌های صنعتی، از 500 متر به بالا است.

ظرفیت هر قرقره کابل

قیمت قرقره کابل بر اساس ظرفیت قرقره کابل

از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت انواع قرقره سیم، می‌توان به متراژ آن اشاره نمود. طبیعتاً هرچقدر که متراژ و سیم و ظرفیت قرقره بیشتر باشد، قیمت آن به همان مقدار افزایش می‌یابد. البته بهتر است بدانید که عوامل دیگری همچون نوسانات بازار بر روی قیمت این محصول تاثیر گذارند. از طرفی دیگر، قیمت کابل‌ها با یکدیگر متفاوت‌اند. به عنوان مثال قیمت کابل‌های برق شبکه نسبت به برق گران‌تر است. برای استعلام قیمت انواع قرقره کابل سیار فلزی یا پلاستیکی با توجه به نوسانات روز بازار، می‌توانید به مجموعه ما یعنی الکتروکارن مراجعه فرمایید.

خرید قرقره کابل 

امروزه متاسفانه قرقره کابل‌ها در بازار از قیمت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر آن، برخی از مرکز نامعتبر این محصولات ارزشمند با قیمت بالاتر و کیفیت پایین به فروش می‌رسانند. توجه داشته باشید که استفاده از کابل نامرغوب، می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. از این رو، باید حین خرید قرقره سیم توجه بسزایی به متریال ساخت، کیفیت، برند و متراژ دقیق آن داشته باشید. البته پیشنهاد می‌شود قبل از خرید این محصول، با افراد باتجربه دراین زمینه مشورت فرمایید. اگر می‌خواهید قرقره سیم مورد نیاز خود را در هر سایز و نوعی بدون هیچگونه کسری با قیمتی بسیار مناسب و کیفیت تضمینی خریداری، باید به فروشگاه ما یعنی الکتروکارن به صورت آنلاین یا حضوری مراجعه فرمایید. شما می‌توانید در هر نقطه از کشور، به فروشگاه ما به صورت آنلاین مراجعه فرمایید و محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

کلام پایانی

همانطور که در بخش‌های قبل اشاره شد، قرقره کابل‌ها دارای انواع مختلفی هستند و در متراژهای متنوعی روانه بازار می‌شوند. به همین دلیل، باید حین خرید این محصول ارزشمند، به نکات ذکر شده توجه بسزایی داشته باشید و از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *