چگونه سیم های خود را مرتب نگه دارید

کیت مدیریت کابل

آیا همه کابل های شما در پشت وسایل بی نظم در هم پیچیده اند؟ آیا هنوز هم سیم های خود را به طور غیر سازماندهی شده در پشت وسایل پنهان می کنید؟ اگر پاسخ شما به سوالات بالا، بله است، پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را بخوانید.

سیم های درهم تنیده شده علاوه بر اینکه کنترل آن ها سخت می باشد، اگر دچار پارگی و سایش شوند می توانند بسیار خطرناک باشند و از نظر الکتریکی نیز ناامن باشند. این می تواند به معنای این باشد که شما خود را در معرض خطرات الکتریکی قرار داده اید.

در ادامه 5 نکته و ترفند برتر برای کمک به شما در بررسی سیم های تان آورده شده است:

 

استفاده از کیت ها برای مدیریت کابل

این کیت های که با گیره ها و نگهدارنده های کابل تهیه شده است می تواند راه حل مناسبی برای نظم دادن به سیم ها باشد. این مورد برای موارد خانگی مانند پشت تلویزیون، کامپیوتر و همچنین گیم نت ها مناسب می باشد.

کیت مدیریت کابل

آموزش مجازی مدیریت کابل ها

اگر نمی خواهید برای این کار هزینه ای صرف کنید، جای نگرانی نیست. در فضای مجازی بسیاری از آموزش های آسان تحت عنوان DIY(Do It Yourself) به معنای خودت انجام بده وجود دارد تا به شما کمک کند. این آموزش ها می تواند شما را در راه مدیریت کابل های خود در منزل همراهی کند.

 

برچسب زدن سیم ها

این راه حل در ظاهر ساده، می تواند کمک شایانی به شما کند. شما تنها لازم است به ابتدا و انتهای هر سیم یک رنگ برچسب را بزنید تا دیگر مجبور نباشید برای پیدا کردن هر کابل از یک سر به سر دیگر آن بروید. این کار به خصوص زمانی که سیم های شما زیاد باشد و از لحاظ ظاهری نیز شبیه هم باشند بسیار مناسب است.

 

محافظت از کابل ها

برای این کار می توانید از انواع وسایل مختلف مانند محافظ های سیم گرفته تا رول های دستمال های لوله ای که تمام شده اند نیز استفاده کنید. در این قسمت نیز می تواند هزینه خود را مدیریت کنید و در صورتی قصد خرید انواع محافظ های کابل را نداشتید از روش رایگان یعنی استفاده از رول دستمال ها استفاده کنید و از درهم بودن سیم ها بکاهید.

 

حذف سیم های اضافی

کابل های اضافی را خارج کنید. اگر برخی از کابل ها فقط به یک طرف وصل هستند و سر دیگر آن ها آزاد است، آن ها را خارج کنید و در زمانی که نیاز داشتید از آن ها استفاده کنید. با این کار از شلوغی و حجم سیم ها کم می کنید.

کیت مدیریت کابل

نکات گفته شده در بالا کلیدی ترین نکات در مرتب کردن وسازماندهی کردن سیم ها می باشید. نکات دیگری نیز وجود دارد که باید مراقب آن ها نیز باشید.

از سیمی با طول مناسب استفاده کنید: به طوریکه نه آنقدر بلند باشد که مجبور به تاکردن و جمع کردن بخشی از آن باشید، نه آنقدر کوتاه که کابل دچار کشیدگی شود.

مراقب کشیدگی، سایش و پارگی سیم ها باشید: حواس تان باشد سیم ها در همدیگر گره نخورند. برای این کار سیم ها را جمع نکنید تا به آن ها چسب بزنید. همیشه حواس تان باشد سیم در مسیر خود از داخل سیم دیگری رد نشده باشد. مراقب کشیده شدن بیش از حد سیم ها، بهم ساییدن در کنار یکدیگر و پاره شدن آن ها نیز باشید.

ضمنا از محفظ ها و بست های دیواری نیز برای سازماندهی راحت تر سیم ها می توانید استفاده کنید. در صورتی که تعداد سیم های شما کم باشد یک عدد نیز کافی می باشد. این کار علاوه بر مرتب شدن سیم ها، ظاهر بهتری نیز دارد. در صورتی بالا بودن تعداد سیم ها نیز می توانید از موارد بیشتری استفاده کنید.

کیت مدیریت کابل

در این مقاله روش های مرتب کردن سیم ها و چگونگی سازماندهی کابل ها را بررسی کردیم. و از دلایل این کار از جمله خطرات احتمالی، ظاهر زیباتر و نظم گفتیم. و در ادامه همچنین راهکارهایی را برای حل آن بیان کردیم. امیدواریم با استفاده از این روش های ساده و ارزان دیگر مشکل درهم تنیده شدن سیم ها را نداشته باشید.

در پایان نیز در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر داشتید، مشاوران و متخصصان ما در الکتروکارن همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *