پول باکس یا جعبه کشش برق چیست؟

جعبه کشش

جعبه های کشش یا pull box برای ساده سازی سیم کشی استفاده می شوند. این وسیله به طور کلی در زمانی که هادی ها در فواصل طولانی کشیده می شوند به کار می رود و فشار را از روی سیم ها بر می دارد. با استفاده از این جعبه ها می توان در مسیرهای طولانی سیم کشی و کابل کشی را انجام داد و در فواصل معین و به طور حساب شده از این جعبه ها استفاده کرد.

جعبه کشش

جنس پول باکس برق

پول باکس ها به طور معمول از ورق گالوانیزه، چدن و یا مواد غیر فلزی تولید می‌شوند. پول باکس هایی از جنس فلز پرکاربردترین نوع جعبه های کشش برق می‌باشند.

کاربرد جعبه تقسیم کششی

پول باکس ها ظاهری مشابه جعبه تقسیم‌ ها دارند ولی اتصالات و سیم کشی‌های درونی آن‌ها را ندارند. هنگامی که بین دو نقطه لوله کشی می‌شود، اگر مجموع زاویه خم شدن لوله‌ها و کانال‌های برق بیشتر از 360 درجه باشد، از جعبه کشش استفاده می‌شود. پول باکس یک جعبه خالی است و برای دسترسی آسان‌تر به سیم‌ها و کابل‌ها در کابل کشی‌های برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. جعبه کشش ها بسته به نوع محل می‌توانند روکار و یا توکار باشند.

سایز جعبه‌های کشش بر اساس اندازه، تعداد هادی‌ها، تعداد خم شدن‌ها و طول کابل‌ها تعیین می‌شود.

جعبه کشش

استفاده بیش از حد تابلو برق کششی ساختمان

پول باکس ها در صورت استفاده بیش از حد در پروژه می‌توانند به طور نامناسبی هزینه‌ها را افزایش دهند. این موضوع در مورد پروژه‌های بزرگ تر نمود بیشتری دارد.

همچنین تعداد بیش از حد جعبه‌ها می‌تواند اتصال بیش از حد رساناها را ایجاد کند. پس در استفاده از این پول باکس ها دقت فراونی کنید، اما پیشنهاد ما استفاده از یک مشاور در این زمینه است. تا اطمینان حاصل شود که این باکس پول ها فقط در موارد ضروری استفاده می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ولت متر بهتر است تا مقاله ولت متر چیست و چه کاربردی دارد را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *